Cs Arad Community

		 [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic   2z8bv910

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Cs Arad Community

		 [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic   2z8bv910

Cs Arad Community

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bun Venit pe forum. Te rugam sa te inregistrezi/loghezi.
A aparut sectiunea NFS (Need for Speed).Posteaza acolo o versiune de Need For Speed care sa functionaze (cand il descarci si cand il instalezi si cand te joci) si joacate impreuna cu ceilalti.
Radio20. Cel mai bun Radio. www.radio20.ro
Aici poate fi mesajul tau(Fara reclame).Trimite PM lui AnK` pentru detalii

    [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic

    Vasy [;x]
    Vasy [;x]
    Moderator Global
    Moderator Global


    Mesaje : 189
    Puncte : 24180
    Karma : 3
    Data de inscriere : 12/05/2011
    Varsta : 32
    Localizare : Sighisoara

    		 [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic   Empty [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic

    Mesaj Scris de Vasy [;x] Mar Mai 31, 2011 8:36 am

    Introducere:
    Este o metoda foarte eficienta , dar va trebuie putina rabdare sa intre lumea pe server.
    Eu am aplicat-o pe serverele mele pentru ca jucatorii fideli care s-au saturat de toti codatii care se tot inmultesc si au IP-uri dinamice.

    Download:dproto 0.9.87

    Configurare:
    - Trebuie sa-ti updatezi serverul la zi
    pe linux
    Cod:
    ./steam -command update -game cstrike -dir . -verify_all
    pe windows
    Cod:
    hldsupdatetool -command update -game cstrike -dir . -verify_all
    - Editezi dproto.cfg , cauti
    Cod:
    cid_NoSteam47 =
    cid_NoSteam48 =
    si il setezi asa
    Cod:
    cid_NoSteam47 = 5
    cid_NoSteam48 = 5
    - Editezi server.cfg
    si scrii undeva in josul configului
    Cod:
    dp_rejmsg_nosteam47 "Counter-Strike-ul tau e prea vechi pentru a juca pe acet server, descarca patchul pentru update de pe www.myweb.com"
    dp_rejmsg_nosteam48 "Counter-Strike-ul tau e prea vechi pentru a juca pe acet server, descarca patchul pentru update de pe www.myweb.com"
    Asta inseamna ca cei care au Counter-Strike cu protocol vechi (p47) nu vor putea sa mai intre pe server , la fel si pentru cei care au p48 , si vor primi kick cu mesajul de mai sus
    Vor putea intra doar cei cu Steam Cs1.6 , si cei cu NonSteam p48 care folosesc unul din emulatoarele (revEmu , hCupa's SteamEmu ) si fiecare jucator va avea SteamID propriu.
    Astfel banurile se vor putea da pe aceste SteamID-uri generate de emulatoarele respective care sunt unice si nu se schimba indiferent daca isi reinstaleaza cs-ul sau chiar windows-ul.
    + Veti putea folosi toate pluginurile care sunt facute in special pentru servere steam only. (nu sunt multe din astea dar care sunt le veti putea folosi)

    O imagine din joc cu playeri folosind Cs1.6 v42 sau patchul de update si jucatori cu Steam Cs1.6
    		 [Tutorial]: Cum putem sa scapam de codati cu IP dinamic   85077882

    Patch-ul de update l-am postat aici => http://extreamcs.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=55911
    Are aproximativ 25 MB
    Se instaleaza rapid
    NU schimba nimic in in jocul vostru in afara de dll-uri pentru update
    Am sa continui sa-l updatez in caz ca apar probleme cu el.

    Daca ajuta pe cineva e bine ... daca nu , asta este.Oricum sunt de parere ca pana la urma p47 va trebui sa dispara din circulatie , asa cum a disparut si p46.

    Enjoy!

      Data/ora curentă este: Vin Apr 19, 2024 5:17 pm